ԱՄՆ պետդեպարտամենտը զգուշացրել է Կիևին և Մոսկվային
ԱՄՆ պետդեպարտամենտը կրկին զգուշացրել է Ռուսաստանին և Ուկրաինային, որ եթե առաջընթաց չլինի, ապա ԱՄՆ-ն դուրս կգա բանակցություններից։ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Թեմի Բրյուսը ճեպազրույցում ներկայացրել է պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի դիրքորոշումը:
«Այժմ եկել է մի ժամանակաշրջան, երբ երկու կողմերն էլ պետք է կոնկրետ առաջարկներ ներկայացնեն, թե ինչպես վերջ դնել այս հակամարտությանը։ Եթե առաջընթաց չլինի, մենք կհրաժարվենք միջնորդի դերից»,- ասել է նա։
Բրյուսը նշել է, որ այդ հարցով որոշում կկայացնի նախագահ Դոնալդ Թրամփը: Այս նախազգուշացմանն ի պատասխան՝ Մոսկվայից կամ Կիևից որևէ համապատասխան հայտարարություն դեռ չի եղել։

The US State Department has again warned Russia and Ukraine that the United States will withdraw from the talks without progress. State Department spokeswoman Tammy Bruce presented Secretary of State Marco Rubio’s position at a briefing.
“Now is the time for both sides to present concrete proposals to end this conflict. If there is no progress, we will withdraw from the role of mediator,” she said.
Bruce noted that President Donald Trump will decide on this issue. Moscow or Kyiv has not issued corresponding statements in response to this warning.