«Պուտինի մանիպուլյացիայի հերթական փորձն է». Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինան պատրաստ է աշխատել բոլոր գործընկերների հետ՝ պատերազմին վերջ տալու համար, բայց Ռուսաստանը մերժում է ամեն ինչ և շահարկում է խաղաղությունը, փորձում է խաբել ԱՄՆ-ին:
«Հիմա մանիպուլյացիայի հերթական փորձն է. չգիտես ինչու, բոլորը պետք է սպասեն մայիսի 8 - ին, և միայն դրանից հետո դադարեցնել կրակը, որպեսզի շքերթի ժամանակ Պուտինին լռություն ապահովեն», - հայտարարել է Զելենսկին։
Ուկրաինայի առաջնորդը հավելել է, որ իրենք գնահատում են մարդկանց կյանքը, այլ ոչ թե շքերթները:
«Կրակը պետք է դադարի, ոչ մի քանի օրով, որպեսզի նրանք կարողանան նորից սպանել: Անհապաղ, ամբողջական և անվերապահ զինադադար, և առնվազն 30 օր, որպեսզի այն երաշխավորված և հուսալի լինի»,- ասել է Զելենսկին:

"This is another attempt at Putin's manipulation." Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has said that Ukraine is ready to work with all partners to end the war. Still, Russia is rejecting everything and is manipulating peace, trying to deceive the United States.
"Now is another attempt at manipulation: for some reason, everyone should wait for May 8 and only then ceasefire to provide Putin with silence during the parade," Zelensky said.
The Ukrainian leader added that they value people's lives, not parades.
"The fire must cease, not for a few days, so they can kill again. An immediate, complete, and unconditional ceasefire, and at least 30 days so that it is guaranteed and reliable," Zelensky said.