Հյուսիսային Կորեան պաշտոնապես հաստատել էիր զորքերի մասնակցությունը Ուկրաինայի պատերազմին
ԿԺԴՀ-ն պաշտոնապես ճանաչել է իր զորքերի մասնակցությունը ՌԴ-ի կազմում՝ Ուկրաինայի դեմ պատերազմին մասնակցելու համար։ Այս մասին հաղորդում է հարավկորեական Yonhap գործակալությունը։
Փհենյանում հայտարարել են, որ զինվորներն ուղարկվել են Կիմ Չեն Ընի հրամանով՝ Մոսկվայի հետ փոխադարձ պաշտպանության մասին պայմանագրի շրջանակներում: Հյուսիսային Կորեան նաև հաստատել է իր զինվորականների մասնակցությունը Կուրսկի շրջանի մարտերին։
Ավելի վաղ Ռուսաստանն առաջին անգամ պաշտոնապես ճանաչել էր հյուսիսկորեական զորքերի ներկայությունը Ուկրաինայի դեմ պատերազմում:

North Korea officially confirmed the participation of troops in the war in Ukraine
The South Korean Yonhap agency reported that the DPRK has officially recognized the participation of its troops in the Russian Federation in the war against Ukraine.
Pyongyang announced that the soldiers were sent by Kim Jong-un within the framework of the mutual defense treaty with Moscow. North Korea also confirmed that its military participated in the battles in the Kursk region.
Earlier, Russia, for the first time, officially recognized the presence of North Korean troops in the war against Ukraine.