«Խաղաղության համաձայնագիրը պետք է ստորագրվի առաջիկա օրերին». Ռուբիո
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն կրկին հայտարարել է, որ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը պետք է ստորագրվի առաջիկա օրերին, հակառակ դեպքում Վաշինգտոնը կդուրս գա բանակցային գործընթացից:
Նա նշել է, որ ԱՄՆ-ն այս հարցով որոշում կկայացնի մեկ շաբաթվա ընթացքում:
«Սա պետք է տեղի ունենա արագ: Մենք չենք կարող անվերջ ժամանակ և ռեսուրսներ ծախսել, եթե արդյունք չլինի»,- կիրակի օրը NBC հեռուստաընկերության «Meet the Press» հաղորդման ժամանակ ասել է ԱՄՆ պետքարտուղարը:
«Այս շաբաթը շատ կարևոր է լինելու: Մենք ստիպված կլինենք որոշել՝ ցանկանում ենք շարունակել մասնակցել այս գործընթացին, թե ժամանակն է կենտրոնանալ այլ խնդիրների վրա»,- հավելել է նա:

"The peace agreement should be signed in the coming days." Rubio
US Secretary of State Marco Rubio has reiterated that a peace agreement between Ukraine and Russia must be signed in the coming days. Otherwise, Washington will withdraw from the negotiation process.
He noted that the US will decide on this issue within a week.
“This has to happen quickly. We cannot spend endless time and resources if there is no result,” the US Secretary of State said on Sunday on NBC’s “Meet the Press” program.
“This week will be crucial. We will have to decide whether we want to continue participating in this process or whether it is time to focus on other issues,” he added.