«Ոչ ոք չէր կասկածում, որ կհաղթենք նաև այս մարտում»․ Մարգարիտա Սիմոնյան
Россия сегодня միջազգային մեդիախմբի և RT հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանը, մեկնաբանելով Կուրսկի մարզի ազատագրումը, հայտարարել է, որ ոչ ոք չէր կասկածում, որ «կհաղթեն նաև այս մարտում»։
«Խոնարհվում ենք բոլոր հերոսների առջև, ովքեր ազատագրեցին մեր Կուրսկի հողը։ Ոչ ոք չէր կասկածում, որ կհաղթենք Կուրսկի այս ճակատամարտում»,- գրել է նա Telegram-ի իր ալիքում։
Ավելի վաղ Ռուսաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովը նախագահ Վլադիմիր Պուտինին զեկուցել էր Կուրսկի մարզն Ուկրաինայի զինված ուժերից ազատագրելու գործողության ավարտի մասին։

Главный редактор международной медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита Симоньян, комментируя освобождение Курской области, заявила, что никто не сомневался в том, что «мы победим и в этой битве».
«Преклоняемся перед всеми героями, освободившими нашу Курскую землю. Никто не сомневался, что мы победим в этой Курской битве», — написала она в своём Telegram-канале.
Ранее начальник Генерального штаба Вооружённых сил РФ Валерий Герасимов доложил президенту Владимиру Путину о завершении операции по освобождению Курской области от Вооружённых сил Украины.