«Ռուսաստանը պատրաստ է». Լավրովն արձագանքել է Թրամփին
ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը CBS News-ին տված հարցազրույցում նշել է, որ Մոսկվան պատրաստ է Ուկրաինայի իրավիճակի կարգավորմանն ուղղված համաձայնության, սակայն կան որոշ տարրեր, որոնք դեռևս պետք է վերջնականացվեն:
«ԱՄՆ նախագահը հավատում է, և ես կարծում եմ՝ արդարացի է դա։ Մենք ճիշտ ուղղությամբ ենք շարժվում: Նախագահի հայտարարությունը նշում էր համաձայնության մասին, և մենք պատրաստ ենք հասնել դրան: Բայց կան որոշ կետեր և տարրեր, որոնք պետք է կարգավորել: Մենք հենց այդ գործընթացով ենք զբաղված»,- ասել է Լավրովը:
Բացի այդ, նա հերքել է Ուկրաինայում քաղաքացիական օբյեկտների վրա հարձակումների մեղադրանքները: «Մենք թիրախավորում ենք միայն ռազմական օբյեկտները կամ այն քաղաքացիական օբյեկտները, որոնք օգտագործվում են ռազմական նպատակներով: Եթե թիրախները օգտագործվել են ուկրաինական զինված ուժերի կողմից, պաշտպանության նախարարությունը և տեղում հրամանատարությունը իրավունք ունեն հարվածելու»,- եզրափակել է Լավրովը:

"Russia is ready": Lavrov responds to Trump
Russian Foreign Minister Sergei Lavrov said in an interview with CBS News that Moscow is ready for an agreement to resolve the situation in Ukraine, but some elements still need to be finalized.
"The US president believes, and I think it is fair. We are moving in the right direction. The president mentioned an agreement, and we are ready to achieve it. However, some points and elements need to be resolved. We are engaged in this process," Lavrov said.
He also denied accusations of attacks on civilian objects in Ukraine. "We target only military objects or civilian objects used for military purposes. If the Ukrainian armed forces used the targets, the Ministry of Defense and the local command have the right to strike," Lavrov concluded.