Թրամփի առցանց խանութը վաճառում է 2028թ․ ընտրությունների գլխարկներ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի առցանց խանութն իր կայքում տեղադրել է բեյսբոլի գլխարկ՝ «Trump 2028» մակագրությամբ, որը կարող է վկայել ամերիկացի առաջնորդի՝ երրորդ ժամկետով առաջադրվելու մտադրության մասին։
Կարմիր բեյսբոլի գլխարկը, որը հատուկ նշվում է, որ պատրաստվում է ԱՄՆ-ում, արժե 50 դոլար։ ԱՄՆ-ի հաջորդ նախագահական ընտրությունները նշանակված են 2028 թվականին:
Թրամփը նախկինում չի բացառել երրորդ ժամկետի հավանականությունը և ասել է, որ կան «ճանապարհներ», որ նա կարող է առաջադրվել: Միաժամանակ, ԱՄՆ Սահմանադրության փոփոխություններից մեկում ասվում է, որ ոչ ոք չի կարող զբաղեցնել նախագահի պաշտոնը երկու անգամ չորս տարուց ավելի ժամկետով։

US President Donald Trump's online store has posted a baseball cap with the inscription "Trump 2028" on its website, which may indicate the American leader's intention to run for a third term.
The red baseball cap, which explicitly states that it is made in the United States, costs $50. The next US presidential election is scheduled for 2028.
Trump has not previously ruled out the possibility of a third term and said that there are "ways" that he could run. At the same time, one of the amendments to the US Constitution states that no one can hold the office of president for more than four years twice.