Ուկրաինական պատվիրակությունը ժամանել է Լոնդոն
Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Երմակը ժամանել է Լոնդոն՝ պաշտպանության նախարար Ռուստեմ Ումերովի և արտաքին գործերի նախարար Անդրեյ Սիբիգայի ուղեկցությամբ:
Երմակը սոցցանցի իր էջում գրել է, որ, անկախ ամեն ինչից, իրենք կաշխատեն հանուն խաղաղության:
«Այսօր մենք կխոսենք լիակատար և անվերապահ հրադադարի հասնելու ուղիների մասին՝ որպես կարգավորման լիարժեք գործընթացի և արդար ու կայուն խաղաղության հասնելու առաջին քայլ»,- ընդգծել է Երմակը։
Նա ասել է, որ ճանապարհը հեշտ չի եղել, սակայն Ուկրաինան նախկինի պես հավատարիմ է դրան, և որ նախորդ բանակցություններում Ուկրաինայի կողմից որդեգրած դիրքորոշումները ցույց են տվել, որ իր երկիրը խոչընդոտ չէ խաղաղության ճանապարհին:

Ukrainian delegation arrives in London
Ukrainian President's Chief of Staff Andriy Yermak arrived in London, accompanied by Defense Minister Rustem Umerov and Foreign Minister Andrii Sybiha.
Yermak wrote on his social media page that, no matter what, they will work for peace.
"Today, we will talk about ways to achieve a full and unconditional ceasefire as the first step towards a full-fledged settlement process and a just and sustainable peace," Yermak stressed.
He said that the path has not been easy, but Ukraine remains committed to it. Ukraine's positions in previous negotiations have shown that his country is not an obstacle to peace.