«Ադրբեջանի և Իրանի հարաբերությունների վերականգնման գործընթացը շարունակվում է». Փեզեշքիան
Ադրբեջանի և Իրանի ժողովուրդների հարաբերությունները հիմնված են հազարամյակների խոր բարեկամության վրա․ հայտարարել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը՝ Բաքու կատարելիք այցի նախօրեին:
Փեզեշքիանն ընդգծել է, որ Իրանի և Ադրբեջանի ժողովուրդների միջև կա հին պատմություն, մշակութային և կրոնական ընդհանուր արժեքներ.
«Երկու երկրների և ժողովուրդների միջև փոխադարձ կապերի ոլորտներն ու հնարավորությունները շատ լայն են, խորը և բազմազան, քանի որ նրանց միջև առկա հարաբերությունների վերականգնման գործընթացը շարունակվում է, մենք մոտ ապագայում ականատես կլինենք դրա բարելավմանը»,- ասել է նա։
Իրանի նախագահը հույս է հայտնել, որ իր այցը նոր հնարավորություններ կստեղծի երկու երկրների միջև համագործակցության համար։

"The process of restoring relations between Azerbaijan and Iran continues." Pezeshkian
Iranian President Masoud Pezeshkian said on the eve of his upcoming visit to Baku that relations between the peoples of Azerbaijan and Iran are based on deep friendship spanning thousands of years.
Pezeshkian stressed that the peoples of Iran and Azerbaijan share ancient histories and cultural and religious values.
“The spheres and opportunities for mutual relations between the two countries and peoples are vast, deep, and diverse, and as the process of restoring relations between them continues, we will witness its improvement shortly,” he said.
The Iranian president hoped his visit would create new opportunities for cooperation between the two countries.