ԵՄ-ը հրաժարվում է հանել ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները. Reuters
Եվրամիությունը ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններում վճռականորեն հրաժարվում է հանել ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները: Այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը։
Գործակալությունը, վկայակոչելով դիվանագետներին, գրում է, որ ԵՄ-ն այն դիրքորոշմանն է, որ ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները չեն հանվի մինչև բանակցությունների ավարտը:
Նշվում է նաև, որ Վաշինգտոնի որոշ գաղափարներ դուր չեն գալիս Մոսկվային, մասնավորապես այն, որ ԱՄՆ-ն «չի պնդում Ուկրաինայի ապառազմականացման վերաբերյալ ՌԴ-ի պահանջները» և հանդես չի գալիս եվրոպական ուժերի տեղակայելու գաղափարին՝ որպես Ուկրաինայի համար անվտանգության ապագա երաշխիքների մաս:

Reuters reports that the European Union is resolutely refusing to lift sanctions against Russia in negotiations with the United States.
The agency, citing diplomats, writes that the EU believes sanctions against Russia will not be lifted until the negotiations are completed.
It is also noted that some of Washington's ideas do not please Moscow, in particular, the fact that the United States "does not insist on Russia's demands for the demilitarization of Ukraine" and does not support the idea of ​​deploying European forces as part of future security guarantees for Ukraine.