Մասկն ավելի քիչ ժամանակ կտրամադրի կառավարությանը
Իլոն Մասկը հայտարարել է, որ մայիսից կտրուկ կկրճատի իր ներգրավվածությունը Թրամփի վարչակազմի Կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի (DOGE) աշխատանքներում և հիմնականում կվերադառնա իր ընկերությունների ղեկավարությանը։
Մասկի ամենախոշոր ընկերությունը՝ Tesla-ն, հրապարակել է այս տարվա առաջին եռամսյակի հաշվետվությունը, համաձայն որի՝ ընկերության զուտ շահույթը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 71 տոկոսով։
«DOGE-ի թիմի ձևավորումը, ինչպես նաև կառավարության հետ համագործակցությունը՝ ֆինանսական կարգապահություն ապահովելու ուղղությամբ, հիմնականում ավարտված են», – ըստ Reuters-ի, ասել է Մասկը։
Նույն ժամանակ Մասկը հավելել է, որ ամբողջությամբ չի լքի DOGE-ը․ իր խոսքերով՝ նա շարունակելու է իր ժամանակի մոտ 40 տոկոսը տրամադրել դեպարտամենտի աշխատանքներին։

Musk will give less time to the government
Elon Musk has announced that he will sharply reduce his involvement in the Trump administration's Department of Government Efficiency (DOGE) work starting in May and will mainly return to managing his companies.
Musk's largest company, Tesla, published a report for the first quarter of this year, according to which the company's net profit fell by 71% compared to the same period last year.
"The formation of the DOGE team, as well as cooperation with the government to ensure financial discipline, is largely complete," Musk said, according to Reuters.
At the same time, Musk added that he would not completely leave DOGE: He would continue to devote about 40 percent of his time to the department's work.