Լոնդոնում կկայանա բանակցությունների նոր փուլ
Չորեքշաբթի Լոնդոնում կկայանա ռուս-ուկրաինական հակամարտության վերաբերյալ բանակցությունների նոր փուլ, որին կմասնակցեն Ուկրաինան, ՄԹ-ն, Ֆրանսիան և ԱՄՆ-ն, հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին։
«Մենք պատրաստ ենք հնարավորինս կառուցողական կերպով առաջ շարժվել՝ անվերապահ հրադադարի հասնելու նպատակով՝ հետագայում իրական և տևական խաղաղության հաստատմամբ»,- ասել է Զելենսկին։
Նա ընդգծել է, որ անվերապահ զինադադարը պետք է լինի առաջին քայլը դեպի խաղաղություն, և այս Զատիկը ցույց տվեց, որ «Ռուսաստանի գործողություններն են պատճառը, որ պատերազմը երկարաձգվում է»։

A new round of negotiations will take place in London
Ukrainian President Volodymyr Zelensky said a new round of talks on the Russian-Ukrainian conflict will take place in London on Wednesday. The talks will involve Ukraine, the UK, France, and the US.
“We are ready to move forward in the most constructive way possible, to achieve an unconditional ceasefire, with the subsequent establishment of real and lasting peace,” Zelensky said.
He stressed that an unconditional ceasefire should be the first step towards peace, and this Easter showed that “Russia’s actions are the reason why the war is being prolonged.”