Թրամփը դրական է գնահատել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ ԱՄՆ վերջին հանդիպումները
Դոնալդ Թրամփը դրական է գնահատել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ ԱՄՆ վերջին հանդիպումները։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահը՝ Սպիտակ տանը պատասխանելով լրագրողների հարցերին։
Նրան խնդրել են մեկնաբանել ռուս-ուկրաինական հակամարտության կարգավորման շուրջ ստեղծված իրավիճակը և նոր շրջանների նկատմամբ Ռուսաստանի վերահսկողության ճանաչումը։
«Առաջիկա երեք օրվա ընթացքում բոլոր մանրամասները կպատմեմ, բայց մենք շատ լավ հանդիպումներ ունեցանք Ուկրաինայի, Ռուսաստանի հետ։ Հաջող բանակցություններ են տեղի ունեցել նաև Իրանի հետ»,- նշել է պետության ղեկավարը։

Trump positively assessed recent US meetings with Russia and Ukraine
Donald Trump has positively assessed the recent meetings of the United States with Russia and Ukraine. The US President stated this while answering questions from reporters at the White House.
He was asked to comment on the situation surrounding the settlement of the Russian-Ukrainian conflict and the recognition of Russian control over new regions.
“I will tell you all the details in the next three days, but we had excellent meetings with Ukraine and Russia. Successful negotiations also took place with Iran,” the head of state noted.