Հրադադարը Կիևի ռեժիմի կողմից չնկատվեց նույնիսկ Զատիկի ժամանակ․ Զախարովա
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հույս է հայտնել, որ Սուրբ Զատիկից հետո Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հրադադարը կերկարաձգվի, գրել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Բայց Կիևի ռեժիմի կողմից դա չնկատվեց նույնիսկ Զատիկի ժամանակ։ Ավելին, հրադադարը խախտելու համար օգտագործվել է ամերիկյան HIMERS զենք։
Բայց սա պատահականություն չէ, այլ օրինաչափություն, քանի որ վառելիքաէներգետիկ համալիրի վրա հարձակումների մորատորիումի ժամանակ Զելենսկին, ով համաձայնել էր դրան, թիրախավորել է քաղաքացիական էներգետիկ ենթակառուցվածքները»,- գրել է նա։

Перемирие не соблюдалось киевским режимом даже во время Пасхи, — Захарова
Госдепартамент США выразил надежду, что после Пасхи перемирие между Россией и Украиной будет продлено, написала представитель МИД РФ Мария Захарова.
«Но киевским режимом это не было соблюдено даже во время Пасхи. Более того, для нарушения перемирия использовалось американское оружие HIMARS.
Но это не случайность, а закономерность, поскольку во время моратория на атаки на топливно-энергетический комплекс Зеленский, согласившийся на него, нацелился на гражданскую энергетическую инфраструктуру», — написала она.