«Միրզոյանի հետ հանդիպումը բավականին օգտակար էր». Բայրամով
Ջեյհուն Բայրամովը օգտակար է համարել Անթալիայում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ տեղի ունեցած հանդիպումը։
«Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում տեղի է ունեցել հանդիպում հայ գործընկերոջս հետ, որը համարում եմ բավականին օգտակար: Թեև հանդիպումը հնարավորություն չի տվել լուծել առկա հարցերը, այն թույլ է տվել ավելի մանրամասն քննարկել կողմերի դիրքորոշումները, նրանց փաստարկներն ու հիմնավորումները: Հետևաբար, ես գտնում եմ, որ հանդիպումն օգտակար էր»,- ասել է Բայրամովը։
Հիշեցնենք՝ այդ հանդիպմանը երեկ անդրադարձել էր նաև Արարատ Միրզոյանը. «Մենք նախարար Բայրամովի հետ Անթալիայում փորձեցինք մի փոքր առաջ գնալ։ Ասել, որ ունենք վերջնական հանգուցալուծում կամ պայմանավորվածություն, չափազանցություն կլինի, բայց կարծում եմ, որ խոսակցությունը պետք է շարունակել»։

"The meeting with Mirzoyan was quite useful." Bayramov
Jeyhun Bayramov considered the meeting with the Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan in Antalya applicable.
"A meeting with my Armenian counterpart took place within the framework of the Antalya Diplomatic Forum, which I consider quite useful. Although the meeting did not provide an opportunity to resolve the existing issues, it allowed for a more detailed discussion of the parties' positions, their arguments, and justifications. Therefore, I believe that the meeting was useful," Bayramov said.
It should be noted that Ararat Mirzoyan also referred to that meeting yesterday: "We tried to move forward a little with Minister Bayramov in Antalya. It would be an exaggeration to say we have a final solution or agreement, but I think the conversation should continue."