Հյուսիսկորեացիները կտեղափոխվեն Ուկրաինայի տարածք
Ռուսաստանը մտադիր է Հյուսիսային Կորեայի զինվորականներին օգտագործել Ուկրաինայի տարածքում պատերազմի համար։ Այս մասին ապրիլի 16-ին Telegram-ում հայտնել է Ուկրաինայի Ազգային անվտանգության ծառայության ապատեղեկատվության հակազդման կենտրոնի ղեկավար Անդրեյ Կովալենկոն։
«Ռուսաստանը ծրագրում Է ԿԺԴՀ-ի զինվորականներին օգտագործել Ուկրաինայի տարածքում պատերազմի համար։ Բայց ռուսները մանիպուլյացիայի կենթարկեն և կնշեն, որ Հյուսիսային Կորեայի զինվորականները կռվում են ռուսական տարածքում՝ ըստ ռուսական սահմանադրության», - գրել է նա։
Կովալենկոյի խոսքով՝ այժմ Ռուսաստանն արդյունաբերության ճյուղերում աշխատելու համար աշխատուժ է ներկրում ԿԺԴՀ-ից՝ հիմնականում 18-25 տարեկան երիտասարդների: Դրա դիմաց Հյուսիսային Կորեայի իշխանությունները Ռուսաստանից մեկ հոգու համար ստանում են 1000 դոլար գումար։

North Koreans will be relocated to Ukraine
Russia intends to use North Korean soldiers for war on the territory of Ukraine. In Telegram, this was reported on April 16 by the Center for Countering Disinformation of the National Security Service of Ukraine, Andrei Kovalenko.
"Russia plans to use the DPRK soldiers for war on the territory of Ukraine. But the Russians will manipulate and indicate that the North Korean soldiers are fighting on Russian territory by the Russian Constitution," he wrote.
According to Kovalenko, Russia is currently importing labor from the DPRK, mainly young people aged 18-25, to work in industrial sectors. In return, the North Korean authorities receive $1,000 per person from Russia.