Բայդենն առաջին անգամ քննադատել է ԱՄՆ նորընտիր իշխանություններին
ԱՄՆ նախկին նախագահ Ջո Բայդենը երեքշաբթի օրը առաջին անգամ հրապարակավ քննադատել Է Դոնալդ Թրամփի երկրորդ նախագահական ժամկետը՝ սոցիալական ապահովության վարչության նկատմամբ Թրամփի վարչակազմի գործողություններն անվանելով ապակառուցողական:
«Տեսեք, թե ինչ է տեղի ունեցել։ 100 օրից էլ պակաս ժամանակահատվածում այս նոր վարչակազմն այնքան շատ վնաս տվեց»,- ասել է նախկին նախագահը:
Հատկանշական է, որ Բայդենը ելույթի ընթացքում երբեք անունով չի նշել Թրամփին, սակայն քննադատությունն ունուղղակիորեն ուղղել է նրան։
«7000 աշխատող ազատվել են աշխատանքից։ Ներառյալ՝ ամենափորձառու պաշտոնյաները: Այժմ նրանք պատրաստվում են աշխատանքից ազատել հազարավոր մարդկանց ևս», - ասել է Բայդենը։

Biden criticizes newly elected US government for the first time
Former US President Joe Biden publicly criticized Donald Trump's second term for the first time on Tuesday, calling the Trump administration's actions toward the Social Security Administration destructive.
"Look at what happened. In less than 100 days, this new administration has done so much damage," the former president said.
It is noteworthy that Biden never mentioned Trump by name during his speech, but the criticism was directed indirectly at him.
"7,000 employees have been laid off, including the most experienced officials. Now they are going to lay off thousands more," Biden said.