Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտնել է Ռուսաստան իր այցի նպատակի մասին․ նա Ռուսաստանի նախագահին կփոխանցել Իրանի գերագույն առաջնորդի գրավոր ուղերձը:
Արաղչին նաև խոսել է ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների մասին.
«Այս ընթացքում հակասական դիրքորոշումներ ենք լսել, և պարոն Ուիթքոֆը մինչ այժմ խոսել է մի քանի մոդելների մասին, իրական դիրքորոշումները որոշվում են բանակցությունների սեղանի շուրջ։ Եթե նրանք գան կառուցողական դիրքորոշմամբ, հույս ունեմ՝ կկարողանանք բանակցություններ սկսել հնարավոր համաձայնագրի շուրջ»,- ասել է նա։
Ըստ իրանցի նախարարի՝ ուրանի հարստացման սկզբունքը չի կարող քննարկման առարկա լինել ամերիկյան կողմի հետ բանակցություններում, իսկ ինչ վերաբերում է մոնիտորինգային մեխանիզմին և հարստացման չափին, դրանք քննարկման առարկա են։

Aragchin to deliver Khamenei's written message to Putin
Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi announced the purpose of his visit to Russia: he will convey a written message from the Supreme Leader of Iran to the Russian president.
Araghchi also spoke about the negotiations with the United States.
“We have heard contradictory positions during this time, and Mr. Wittkoff has spoken about several models so far; the real positions are determined at the negotiating table. If they come with a constructive position, I hope we can start negotiations on a possible agreement,” he said.
According to the Iranian minister, the principle of uranium enrichment cannot be discussed in negotiations with the American side. However, the monitoring mechanism and the level of enrichment are subject to debate.