Թուրքիայում կհեռարձակվի առաջին հայկական սերիալը
Թուրքիայում հեռարձակվող առաջին հայերեն-թուրքերեն հեռուստաալիքը՝  «Լույս TV»-ն X-ի միկրոբլոգում տեղեկացրել է, որ շուտով եթեր կհեռարձակվի «4 չարաճճիները» (4 afacan çocuk) սերիալը. գրում է ermenihaber-ը։ Իսկ դա կլինի Թուրքիայում հեռարձակվող առաջին հայկական սերիալը։
Սերիալը կհեռարձակվի հայերեն հնչողությամբ և թուրքերեն ենթագրերով։
Նշենք, որ «Լույս TV»-ն  հիմնադրել է պոլսահայ լրագրող Արամ Քուրանը։ Այն սկսել է եթեր հեռարձակվել 2019թ. հունվարի 6-ին։  Հեռարձակվող  հաղորդումների 70 տոկոսն արևմտահայերեն է, իսկ 30 տոկոսը՝ թուրքերեն։
Ալիքի հեռարձակումներում սովորաբար տեղ են գտնում լրատվական թողարկումներ, մանկական ծրագրեր և  հասարակական-մշակութային կյանքին առնչվող տարատեսակ հաղորդումներ։

The first Armenian TV series will be broadcast in Turkey
The first Armenian-Turkish TV channel broadcasting in Turkey, “Luys TV,” announced on the X microblog that the series “4 Naughty Ones” (4 afacan çocuk) would soon be broadcast. Ermenihaber writes that it will be the first Armenian series broadcast in Turkey.
The series will be broadcast in Armenian with Turkish subtitles.
It should be noted that “Luys TV” was founded by Istanbul-based Armenian journalist Aram Kuran. It began broadcasting on January 6, 2019. Seventy percent of the broadcast programs are in Western Armenian, and 30 percent are in Turkish.
The channel’s broadcasts usually include news, children’s, and various social and cultural life programs.