«Մենք այդքան ուժ չունենք, որ ամեն ինչ դեօկուպացնենք». Զելենսկի
Մենք կհասնենք այս պատերազմի դիվանագիտական ճանապարհով ​​լուծմանը․ այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ամերիկյան CBSNews-ին տված հարցազրույցում։
«Անպայման բանակցություններ կլինեն: Դրանք հաստատ տարբեր կլինեն: Ե՛վ եռակողմ, և՛ երկկողմ, տարբեր ձևաչափեր: Մենք կհասնենք այս պատերազմի դիվանագիտական ճանապարհով ​​լուծմանը, որովհետև Պուտինը չի կարող մեզ օկուպացնել, և մենք այնքան ուժ չունենք, որ ամեն ինչ դեօկուպացնենք: Եվ սա հասկանալի իրավիճակ է այսօրվա համար»,- ասել է Ուկրաինայի նախագահը։
Ըստ նրա՝ Ուկրաինան, սակայն, չի ճանաչի այս տարածքները ռուսական, չնայած նրան, որ շատ գործընկեր երկրներ կցանկանան ճանաչել։

"We don't have enough strength to deoccupy everything." Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky stated this in an interview with American CBSNews: "We will achieve a diplomatic solution to this war."
"There will be negotiations. They will be different—both trilateral and bilateral, different formats. We will achieve a diplomatic solution to this war because Putin cannot occupy us, and we do not have enough strength to de-occupy everything. And this is an understandable situation for today," the Ukrainian President said.
According to him, however, Ukraine will not recognize these territories as Russian, although many partner countries would like to remember them.