«Իրանը կողմ է երկխոսության». դեսպան
ՌԴ-ում Իրանի դեսպան Քազեմ Ջալալին հայտարարել է, թե Թեհրանը կողմ է ԱՄՆ-ի հետ  երկխոսությանը, սակայն հարձակման դեպքում կպաշտպանվի․
«Թեհրանը հանդես է գալիս երկխոսության օգտին, բայց եթե հարձակում լինի, Իրանը կպաշտպանվի և կարձագանքի ողջ ուժով»,- ռուսական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ հայտարարել է նա։
Միաժամանակ նա նշել է, թե Իրանը հրաժարվել է ԱՄՆ-ի հետ ուղիղ բանակցություններ վարելուց, քանի որ նախկինում նման ձևաչափով հանդիպումները որևէ արդյունքի չեն հանգեցրել. «Մեր գերագույն առաջնորդն ունի մի կարգախոս, որը շատ իմաստուն է։ Նա բացատրել է, թե ինչու մենք բանակցություններ չենք վարում։ Ինքն ասել է, որ դրա համար պատճառ ունենք։ Եվ այդ պատճառը մեր փորձն է»,- ասել է դեսպան Քազեմ Ջալալին։

"Iran is in favor of dialogue." Ambassador
Iranian Ambassador to Russia Kazem Jalali has said that Tehran favors dialogue with the United States but will defend itself in the event of an attack.
“Tehran is in favor of dialogue, but if there is an attack, Iran will defend itself and respond with all its might,” he said, according to Russian media.
At the same time, he noted that Iran has refused to hold direct negotiations with the United States since previous meetings in such a format have not yielded any results. “Our Supreme Leader has a very wise motto. He explained why we do not hold negotiations. He said that we have a reason for this. And that reason is our experience,” Ambassador Kazem Jalali said.