Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների՝ Քըլըչն անդրադարձել է ՀՀ Սահմանադրության հարցին
Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ բանագնացներ Ռուբեն Ռուբինյանն ու Սերդար Քըլըչը հանդիպել են Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում։
«Ռուբեն Ռուբինյանի հետ քիչ առաջ շփում ունեցանք, սակայն հաջորդ հանդիպման ամսաթիվը դեռ չենք համաձայնեցրել», - լրագրողներին հայտնել է Քըլըչը։ Հանդիպմանը Քըլըչն ու Ռուբինյանը քննարկել են նաև Անիի կամրջի վերականգնման հարցը։
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների՝ հարցին՝ արդյոք Թուրքիան պահանջում է, որ Հայաստանը փոփոխություն կատարի իր սահմանադրությունում, Թուրքիայի ներկայացուցիչը հայտնել է. «Նիկոլ Փաշինյանն էլ է այս հարցի վերաբերյալ հայտարարություն արել։ Այս համատեքստում Հայաստանը կկատարի անհրաժեշտ փոփոխություններն իր սահմանադրության մեջ»։
Ըստ ԶԼՄ-ների՝ ակնկալվում է, որ ֆորումի շրջանակներում տեղի կունենա հանդիպում Թուրքիայի և Հայաստանի արտգործնախարարների միջև։

По данным азербайджанских СМИ, Кылыч затронул вопрос Конституции РА.
Специальные представители Армении и Турции Рубен Рубинян и Сердар Кылыч встретились в рамках дипломатического форума в Анталье.
«Мы только что общались с Рубеном Рубиняном, однако дату следующей встречи пока не согласовали», — сообщил Кылыч журналистам. На встрече Кылыч и Рубинян обсудили также вопрос восстановления моста Ани.
Согласно азербайджанским СМИ, на вопрос, требует ли Турция от Армении внесения изменений в её конституцию, представитель Турции заявил: «Никол Пашинян тоже сделал заявление по этому поводу. В этом контексте Армения внесёт необходимые изменения в свою конституцию».