«Նոր ռազմական հակամարտության սպառնալիքը միշտ կպահպանվի». Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, թե Հայաստանի համար ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում Դոնալդ Թրամփի ընտրությունը «մեծ հիասթափություն էր»։ Ըստ նրա, Հայաստանը հույս ուներ, որ ԱՄՆ-ում ընտրություններից հետո իշխանության ղեկին կմնան դեմոկրատները։
Միաժամանակ նա ասել է, որ, չնայած դրան, Հայաստանի քաղաքական վերնախավում Ադրբեջանի հանդեպ վերաբերմունքի հարցում տարաձայնություններ չկան։
«Խնդիրը միայն բառապաշարի, վարքագծի և մարտավարության մեջ է։ Բովանդակությունը չի փոխվում, և մենք պետք է պատրաստ լինենք դրան։ Այլ կերպ ասած՝ քանի դեռ խաղաղության պայմանագիր չի ստորագրվել, և Հայաստանը լիովին չի հրաժարվել Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջներից, որոնք դեռ ամրագրված են նրանց սահմանադրությունում, ինչպես նաև չի ցուցաբերել անկեղծություն՝ Ադրբեջանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու համար, նոր ռազմական հակամարտության սպառնալիքը միշտ կպահպանվի», - ընդգծել է Ալիևը։

"The threat of a new military conflict will always remain." Aliyev
Azerbaijani President Ilham Aliyev has said that Armenia's election of Donald Trump as US president was a "big disappointment." According to him, Armenia hoped that the Democrats would remain in power after the US elections.
At the same time, he said that, despite this, there are no disagreements among the Armenian political elite regarding their attitude towards Azerbaijan.
"The problem is only in the vocabulary, behavior, and tactics. The content does not change, and we must be ready for it. In other words, until a peace treaty is signed and Armenia has not completely renounced its territorial claims to Azerbaijan, which are still enshrined in its constitution. It has not shown sincerity in normalizing relations with Azerbaijan; the threat of a new military conflict will always remain," Aliyev emphasized.