Պետք է համոզվենք, որ Իրանը միջուկային զենք չունենա․ Նեթանյահու
Եթե ​​Իրանի հետ համաձայնություն չլինի, մենք կգնանք ռազմական տարբերակի։ Ես դա երկար քննարկել եմ Թրամփի հետ, հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ կայացած հանդիպման արդյունքներով։
«Իրանի միջուկային օբյեկտների ապամոնտաժումը պետք է իրականացվի ամերիկյան վերահսկողության և իրականացման ներքո։ Մենք երկուսս էլ միասնական ենք այն նպատակի մեջ, որ Իրանը միջուկային զենք չստանա», - ասել է Նեթանյահուն։
«Եթե դա հնարավոր լինի անել դիվանագիտական ​​ճանապարհով, ամբողջությամբ, ինչպես դա արվեց Լիբիայում, ես կարծում եմ, որ դա լավ բան կլինի: Բայց ինչ էլ որ լինի, մենք պետք է համոզվենք, որ Իրանը միջուկային զենք չունենա»,- ասել է նա։

We must make sure Iran does not have nuclear weapons. Netanyahu
If there is no agreement with Iran, we will go for a military option. I discussed this at length with Trump, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said after a meeting with US President Donald Trump.
“The dismantling of Iran’s nuclear facilities must be carried out under American supervision and implementation. We are both united in the goal that Iran does not obtain a nuclear weapon,” Netanyahu said.
“If it can be done diplomatically, completely, as was done in Libya, I think that would be a good thing. But whatever happens, we must make sure that Iran does not have a nuclear weapon,” he said.