Մասկի կարողությունը 2024թ. նոյեմբերից ի վեր առաջին անգամ նվազել է 300 մլրդ դոլարից
Tesla և SpaceX ընկերությունների սեփականատեր Իլոն Մասկի կարողությունը 2024 թվականի նոյեմբերից ի վեր առաջին անգամ իջել է 300 մլրդ դոլարից. այս մասին են վկայում Bloomberg Billionaires Index (BBI) տվյալները։
«Մասկը երկուշաբթի օրը կորցրել է 4,4 մլրդ դոլար այն բանից հետո, երբ Tesla-ի բաժնետոմսերը շարունակել են անկումը։ Արդյունքում նրա ընդհանուր կարողությունը կազմել է 297,8 մլրդ դոլար», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ընդհանուր առմամբ, 2025 թվականի սկզբից Մասկը կորցրել է 134,7 միլիարդ դոլար։ BBI-ի տվյալներով՝ աշխարհի ամենահարուստ մարդիկ ընդհանուր առմամբ 208 մլրդ դոլար են կորցրել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից մի շարք երկրների նկատմամբ ներմուծման մաքսատուրքեր հայտարարելուց հետո:

Musk's net worth has fallen below $300 billion for the first time since November 2024
Tesla and SpaceX CEO Elon Musk's net worth has fallen below $300 billion for the first time since November 2024, according to the Bloomberg Billionaires Index (BBI).
"Musk lost $4.4 billion on Monday as Tesla shares continued to fall, bringing his total net worth to $297.8 billion," the report said.
Musk has lost $134.7 billion since the beginning of 2025. According to the BBI, the world's richest people have lost $208 billion since US President Donald Trump announced tariffs on imports from several countries.