Մակրոնը կայցելի Գազային ամենամոտ եգիպտական քաղաք
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը վաղը կայցելի Գազային մոտ գտնվող Եգիպտոսի Էլ Արիշ քաղաք։ Այս այցը կարևոր է, քանի որ Իսրայելը խոչընդոտում է Գազա օգնություն հասցնելը:
Al Jazeera-ի փոխանցմամբ, Մակրոնն ու Եգիպտոսի նախագահ Էլ-Սիսին ավելի վաղ միասնական դիրքորոշում են հայտնել՝ դատապարտելով Գազայի վրա հարվածների վերսկսումը և պահանջելով անհապաղ վերադառնալ կրակի դադարեցմանը և բանակցություններին:
Էլ Արիշ քաղաքը, որ գտնվում է Եգիպտոսի հյուսիսում, Գազայից 50 կմ է հեռու և ծառայում է որպես հումանիտար օգնության հավաքման կենտրոն:
Մինչ այդ, այսօր Մակրոնը կհանդիպի Հորդանանի թագավոր Աբդուլլահ II-ի և կրկին Էլ-Սիսիի հետ՝ կենտրոնանալու Գազայի հարցի վրա:

Macron to visit Egyptian city closest to Gaza
French President Emmanuel Macron will visit the Egyptian city of El Arish, near Gaza, tomorrow. The visit is important because Israel is obstructing the delivery of aid to Gaza.
According to Al Jazeera, Macron and Egyptian President El-Sisi earlier expressed a united position, condemning the resumption of strikes on Gaza and demanding an immediate return to a ceasefire and negotiations.
El Arish, located in northern Egypt, is 50 kilometers from Gaza and serves as a center for collecting humanitarian aid.
Before that, Macron will meet today with Jordanian King Abdullah II and again with El-Sisi to focus on the issue of Gaza.