Ճապոնիայում շտապօգնության ուղղաթիռն ընկել է ծովը. կա երեք զոհ
Ճապոնիայի Նագասակի պրեֆեկտուրայի մոտակայքում ծովում հայտնաբերվել է օդային շտապօգնության այն ուղղաթիռը, որ հայտարարվել էր անհետ կորած։ Ուղղաթիռում գտնվել է վեց մարդ, որոնցից երեքը ողջ են, իսկ երեքը՝ մահացած։ Տեղեկությունը հաստատել են իշխանությունները։
Ճապոնիայի առափնյա պահպանության ծառայության փոխանցմամբ՝ կիրակի կեսօրին հաղորդում է ստացվել, որ ուղղաթիռը կորցրել է կապը՝ օդ բարձրանալով Ծուշիմա կղզու օդանավակայանից և ուղևորվելով Ֆուկուոկայի հիվանդանոց։
Որոնողական աշխատանքների ընթացքում ուղղաթիռը հայտնաբերվել է ջրի վրա։
Ըստ տվյալների՝ փրկվել են օդաչուն, մեխանիկը և բուժքույրը, նրանց գիտակցությունը տեղն է։ Իսկ բժիշկը, կին հիվանդը և նրա հարազատներից մեկը զոհվել են ։

An air ambulance helicopter that had been reported missing has been found in the sea off Nagasaki Prefecture, Japan. Six people were on board, three of whom are alive, and three have died. Authorities confirmed the information.
The Japan Coast Guard reported that it received a report on Sunday afternoon that the helicopter had lost contact while taking off from Tsushima Island Airport and was heading to a hospital in Fukuoka.
During the search, the helicopter was found on the water.
According to reports, the pilot, mechanic, and nurse were rescued, and their consciousness was in place. The doctor, the female patient, and one of her relatives died.