Ուկրաինայի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Ռուբիոյի հետ
Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Անդրեյ Սբիգան ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում հանդիպել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ:
Նա «X»-ի իր էջում հայտնել է, որ հանդիպման ժամանակ հաստատել Է Ուկրաինայի վճռական հանձնառությունը խաղաղության ջանքերին և շահագրգռվածությունը օգտակար հանածոների արդյունահանման ոլորտում փոխշահավետ ներդրումային համագործակցության զարգացման հարցում: Նախարարը նշել է, որ այն ամուր հիմք կհանդիսանա երկկողմ գործընկերության խորացման համար։
Միևնույն ժամանակ Սիբիգան նշել է, որ ուկրաինական կողմը կոնկրետ քայլեր է ձեռնարկել խաղաղության հասնելու համար, Սակայն Ռուսաստանը շարունակում է հապաղել:

Ukrainian Foreign Minister meets with Rubio
Ukrainian Foreign Minister Andriy Sbiga met with US Secretary of State Marco Rubio at NATO headquarters.
On his X page, he reported that during the meeting, he confirmed Ukraine's firm commitment to peace efforts and interest in developing mutually beneficial investment cooperation in mineral extraction. The minister noted this will be a solid foundation for deepening bilateral partnership.
At the same time, Sbiga noted that the Ukrainian side has taken concrete steps to achieve peace, but Russia continues to delay.