«Ուկրաինայի անվտանգության որոշ երաշխիքներ կարող են ընդունելի լինել». Դմիտրիև
Ռուսաստանի նախագահի ներկայացուցիչ Կիրիլ Դմիտրիևը Սպիտակ տանը կայացած բանակցություններից հետո դիրքորոշում է հայտնել Ուկրաինայի համար անվտանգության երաշխիքների վերաբերյալ: Fox News-ին տված հարցազրույցում նա հայտարարել է, որ Ուկրաինայի համար անվտանգության որոշ երաշխիքներ «կարող են ընդունելի լինել»:
Դմիտրիևը պնդում էր, որ Ուկրաինան հարվածներ է հասցրել ռուսական էներգետիկ օբյեկտներին, սակայն հայտարարել Է, որ Սպիտակ տան բանակցությունները դրական արդյունք են ունեցել։ Ըստ նրա՝ Կրեմլը կարող է բաց լինել Կիևի համար որոշ անվտանգության երաշխիքների համար:
«Անվտանգության որոշ երաշխիքներ այս կամ այն ձևով կարող են ընդունելի լինել»,- ասել է Դմիտրիևը՝ չհստակեցնելով, թե որոնց մասին է խոսքը: Միևնույն ժամանակ, նա կտրականապես բացառել է Ուկրաինայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին։

"Some guarantees of Ukraine's security may be acceptable." Dmitriev
Russian presidential spokesman Kirill Dmitriev has weighed in on security guarantees for Ukraine after talks at the White House. In an interview with Fox News, he said some security guarantees for Ukraine “may be acceptable.”
Dmitriev claimed that Ukraine had attacked Russian energy facilities but said the White House talks had had a positive outcome. According to him, the Kremlin may be open to some security guarantees for Kyiv.
“Some security guarantees in one form or another may be acceptable,” Dmitriev said, without specifying which ones he was talking about. At the same time, he categorically ruled out Ukraine joining NATO.