«Ռուսները սատանաներ են»․ Զելենսկի
Բանակցությունների համար անհրաժեշտ է, որ ռուսները մարդասպաններ չլինեն, հիմա նրանք սատանաներ են, հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին։
Ուկրաինայի նախագահը նաև կարծիք է հայտնել, որ մոտ ապագայում ԱՄՆ-ն կուժեղացնի պատժամիջոցները ռուսների վրա՝ հավելելով, որ տեղեկություններ ունի՝ «Ամերիկան ​​մոտ է համապատասխան միջոցներ ձեռնարկելուն»։
Զելենսկին ընդգծել է, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ներմուծած մաքսատուրքերը չեն ազդի Ուկրաինայի տնտեսության վրա, քանի որ շատ քիչ ապրանքաշրջանառություն ունեն ԱՄՆ-ի հետ։ Տուրքերը չեն ազդի նաև սպառազինության մատակարարումների ծավալների վրա։
«Ինչ վերաբերում է Ուկրաինա զորք ուղարկելու պատրաստ երկրներին, կոալիցիան ներառում է ոչ միայն Ֆրանսիան և Մեծ Բրիտանիան։ Նախ պետք է լիակատար զինադադար լինի, իսկ հետո Ուկրաինան ցանկացած ձևաչափով կարող է խոսել ռուսների հետ»,- ասել է Զելենսկին։

"Russians are devils." Zelensky
For negotiations, the Russians mustn't be murderers; now they are devils, Ukrainian President Volodymyr Zelensky said.
The Ukrainian president also predicted that the United States would soon strengthen sanctions on the Russians, adding that he has information that "America is close to taking appropriate measures."
Zelensky stressed that President Donald Trump's tariffs will not affect the Ukrainian economy since the country has very little trade with the United States. The tariffs will also not affect the volume of arms supplies.
"As for the countries ready to send troops to Ukraine, the coalition includes not only France and Great Britain. First, there must be a complete ceasefire, and then Ukraine can talk to the Russians in any format," Zelensky said.