«Ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունները համակողմանիորեն կխորանան». Բայրամով
Բարձր մակարդակով կանոնավոր քաղաքական երկխոսությունը միշտ երանգ է տվել ադրբեջանա-ռուսական համակողմանի փոխգործակցությանը։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Բայրամովը ՌԴ ԱԳ նախարար Լավրովին շնորհավորել է Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 33-ամյակի կապակցությամբ:
«2022 թվականի փետրվարի 22 -ին դաշնակցային փոխգործակցության մասին հռչակագրի ստորագրումը նշանավորեց միջպետական հարաբերությունների անցումը որակապես նոր մակարդակի և ամուր հիմք ստեղծեց ամենատարբեր ոլորտներում երկարաժամկետ համագործակցության համար», - ասված է ուղերձում:
Բայրամովը համոզված է, որ ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունները հետագայում ևս համակողմանիորեն կխորանան և կլցվեն նոր բովանդակությամբ՝ ի շահ երկու պետությունների և ժողովուրդների:

Регулярный политический диалог на высоком уровне всегда задавал тон всестороннему азербайджано-российскому сотрудничеству.
Глава МИД Азербайджана Байрамов поздравил министра иностранных дел России Лаврова с 33-й годовщиной установления дипломатических отношений между Азербайджаном и Россией.
«Подписание 22 февраля 2022 года Декларации о союзническом сотрудничестве ознаменовало переход межгосударственных отношений на качественно новый уровень и создало прочную основу для долгосрочного взаимодействия в самых разных областях», — говорится в сообщении.
Байрамов убежден, что азербайджано-российские отношения будут и впредь всесторонне углубляться и наполняться новым содержанием на благо обоих государств и народов.