«Թեհրանը ցանկանում է ուղիղ բանակցություններ». Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը համոզված է, որ Իրանը պատրաստ է ուղիղ բանակցությունների իր միջուկային ծրագրի շուրջ։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հաղում անելով Air Force One-ում Թրամփի հայտարարությունը:
Հրապարակման մեջ նշվում է, որ այս հայտարարությունն արվել է մեկ օր անց այն բանից հետո, երբ Թեհրանը հայտարարեց, որ պատրաստ է համապատասխան բանակցություններ վարել, բայց միայն միջնորդների միջոցով։
«Մոռացեք նամակների մասին, ես կարծում եմ, որ նրանք (Իրանը) ցանկանում են ուղիղ բանակցություններ վարել»,- ասել է Թրամփը։
Նա ընդգծել է, որ նախընտրում է Իրանի հետ առաձին բանակցել, և որ, իր կարծիքով, դա կարող է հեշտացնել պայմանավորվածությունները։
«Նրանք (Իրանը) ցանկանում էին միջնորդներ օգտագործել: Կարծում եմ, որ դա իսկապես անհրաժեշտ չէ: Նրանք անհանգստացած են: Կարծում եմ, որ նրանք իրենց խոցելի են զգում, և ես չեմ ուզում, որ նրանք այդպես զգան»,- հավելել է Սպիտակ տան ղեկավարը:

"Tehran wants direct talks." Trump
US President Donald Trump is confident that Iran is ready for direct negotiations over its nuclear program. Bloomberg reported this, citing Trump's statement on Air Force One.
The publication notes that this statement was made a day after Tehran announced it was ready to hold appropriate negotiations, but only through mediators.
"Forget about the letters; I think they (Iran) want to have direct negotiations," Trump said.
He emphasized that he prefers to negotiate with Iran separately and that this can facilitate agreements.
"They (Iran) wanted to use mediators. I think it's not necessary. They're worried. I think they feel vulnerable, and I don't want them to feel that way," the head of the White House added.