Մյանմայում զոհերի թիվն աճել է
Մյանմայում ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 3085-ի, ավելի քան 4715 մարդ վիրավոր է: Այս մասին հայտնել Է երկրի իշխանությունը։ Ապրիլի 1-ից երկրում մեկշաբաթյա սուգ Է հայտարարված։
Երկրաշարժից երեք օր անց շենքերի փլատակների տակ մնացածներին ողջ գտնելու հույս գրեթե չկա, գրում է AFP գործակալությունը: Փրկարարական աշխատանքները դժվարացել են շոգ եղանակի պատճառով. ջերմաստիճանը հասնում է մինչև 40 աստիճանի:
Մանդալայ քաղաքում, որը գտնվում է երկրաշարժի էպիկենտրոնից ոչ հեռու, շոգն արագացրել է զոհվածների մարմինների քայքայումը, դա կարող է դժվարացնել նրանց նույնականացումը, նշում է գործակալությունը:

Death toll rises in Myanmar
The death toll from a devastating earthquake in Myanmar has reached 3,085, with more than 4,715 injured, the country's authorities said. A week of mourning has been declared in the country since April 1.
Three days after the earthquake, AFP reports that there is little hope of finding survivors in the rubble of collapsed buildings. Hot weather has hampered rescue efforts, with temperatures reaching 40 degrees Celsius.
In the city of Mandalay, not far from the epicenter of the earthquake, the heat has accelerated the decomposition of the bodies of the dead, which could make it difficult to identify them, the agency notes.