Ուկրաինան ԱՄՆ-ի հետ անցկացրել է խորհրդակցությունների առաջին փուլը
Ուկրաինան ԱՄՆ-ի հետ խորհրդակցություններ է սկսել օգտակար հանածոների մասին նոր համաձայնագրի շուրջ․ հայտնել է Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Անդրեյ Սիբիգան։
Նրա խոսքով՝ մարտի 28-ին Կիևը ստացել է փաստաթղթի նորացված տեքստը, որն արդեն անցել է քննարկումների առաջին փուլը։ Ստորագրումը հնարավոր է միայն այն դեպքում, եթե համաձայնագիրը հաշվի առնի երկու կողմերի շահերը․
«Մենք ամերիկյան կողմի հետ սկսել ենք համապատասխան խորհրդակցություններ համաձայնագրի տեքստի վերաբերյալ: Մենք արդեն անցկացրել ենք այդ խորհրդակցությունների առաջին փուլը: Ուկրաինական կողմը հավատարիմ է փաստաթղթի ստորագրմանը, որը կհամապատասխանի ինչպես ԱՄՆ-ի, այնպես էլ Ուկրաինայի ազգային շահերին»,- ասել է Սիբիգան։

Ukraine holds first round of consultations with US
Ukrainian Foreign Minister Andrii Sibiga said Ukraine has begun consultations with the United States on a new mineral agreement.
According to him, Kyiv received an updated document text on March 28, which has already passed the first stage of discussions. The signing is possible only if the agreement considers both parties' interests.
"We have begun relevant consultations on the agreement's text with the American side. We have already held the first stage of these consultations. The Ukrainian side is committed to signing a document that will meet the national interests of the United States and Ukraine," Sibiga said.