Գերմանիան Ուկրաինային ևս 130 մլն եվրո կտրամադրի
Գերմանիայի ԱԳ նախարար Աննալենա Բերբոքը ժամանել Է Կիև։ Նախարարը, հավանաբար, այս կարգավիճակով վերջին այցն է կատարել Կիև:
«Գերմանիան Ուկրաինային ևս 130 մլն եվրո կտրամադրի հումանիտար կարիքների և կայունացման միջոցառումների համար», - Կիևում հայտարարել է Բերբոքը:
Գերմանիայի ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ աջակցությունը հատկապես կարևոր է «ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի հարաբերությունների փակուղու» ֆոնին: Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանը շարունակում է ժամանակ ձգել՝ առաջ քաշելով նորանոր պայմաններ և պատրաստ չէ իրական բանակցությունների։

Germany to provide Ukraine with another 130 million euros
German Foreign Minister Annalena Baerbock has arrived in Kyiv. This is likely to be her last visit to Kyiv in this capacity.
“Germany will provide Ukraine with an additional 130 million euros for humanitarian needs and stabilization measures,” Baerbock said in Kyiv.
The German Foreign Minister stressed that the support is especially important given the “deadlock in US-Russian relations.” According to her, Russia continues to stall, putting forward new conditions, and is not ready for real negotiations.