Լիբանանի նախագահը դատապարտել է Բեյրութի վրա Իսրայելի հարձակումը
Լիբանանի նախագահ Ժոզեֆ Աունը դատապարտել է Իսրայելի կողմից Բեյրութի հարավային արվարձաններին հասցված հարվածը՝ կոչ անելով միջազգային դաշնակիցներին աջակցել երկրի «լիակատար ինքնիշխանության» իրավունքին:
«Իսրայելի՝ իր ագրեսիան շարունակելու համառությունը պահանջում է մեզանից ավելի մեծ ջանքեր՝ աշխարհում Լիբանանի բարեկամներին դիմելու և նրանց համախմբելու համար՝ ի պաշտպանություն մեր հողի նկատմամբ լիակատար ինքնիշխանության մեր իրավունքի», - ասել է Աունը հայտարարության մեջ:
Նա հարվածն անվանել է «վտանգավոր զգուշացում»՝ Լիբանանի դեմ ուղղված մտադրությունների մասին:
Հիշեցնենք, որ Իսրայելական ուժերը մեկ շաբաթվա ընթացքում երկրորդ անգամ են ռմբակոծել Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութը. կա առնվազն 3 զոհ։

Lebanese President Joseph Aoun condemned Israel's attack on the southern suburbs of Beirut, calling on international allies to support the country's right to "full sovereignty."
"Israel's insistence on continuing its aggression requires us to make greater efforts to reach out to Lebanon's friends around the world and unite them in defense of our right to full sovereignty over our land," Aoun said in a statement.
He called the attack a "dangerous warning" about intentions against Lebanon.
It is worth noting that Israeli forces bombed the Lebanese capital, Beirut, for the second time in a week, killing at least three people.