Իրանն իր հրթիռները մարտական պատրաստության է բերել
Իրանական հրթիռները տեղակայված են ստորգետնյա բազաներ ունեցող բոլոր քաղաքների արձակման կայաններում և գտնվում են լիակատար մարտական պատրաստության մեջ: Ըստ իրանական «Tehran Times» պարբերականի՝ դրանք կարող են ակտիվացվել ԱՄՆ-ի կողմից իրավիճակի սրման դեպքում:
Այաթոլլա Խամենեին քիչ հավանական է համարում, որ ԱՄՆ-ն փորձի հարվածել Իրանին արտաքին ուժերով: Միևնույն ժամանակ, նա խոստացել է կոշտ պատասխան տալ երկրի ներսում ապստամբություն հրահրելու ցանկացած փորձի դեպքում:
«Նրանք՝ ԱՄՆ-ն և Իսրայելը, սպառնում են մեզ: Եթե նրանք չար մտադրությամբ գործողություններ ձեռնարկեն, ինչը քիչ հավանական է, ապա կստանան անհամեմատ ավելի ուժեղ և կոշտ պատասխան», - հայտարարել է Խամենեին։

Iran has put its missiles on combat readiness
Iranian missiles are located at launch sites in all cities with underground bases and are in full combat readiness. According to the Iranian newspaper Tehran Times, they can be activated by the United States in the event of an escalation of the situation.
Ayatollah Khamenei considers it unlikely that the United States will try to strike Iran with external forces. At the same time, he promised a harsh response to any attempt to incite an uprising inside the country.
“They, the United States, and Israel are threatening us. If they take action with evil intent, which is unlikely, they will receive an incomparably stronger and tougher response,” Khamenei said.