Ուկրաինան չի ճանաչում ԱՄՆ ռազմական օգնությունը՝ որպես պարտք
Ուկրաինան չի ճանաչում ԱՄՆ ռազմական օգնությունը՝ որպես պարտք։ Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին։ Նա նշել է նաև, որ ԱՄՆ-ն այլևս Ուկրաինային անվճար օգնություն չի տրամադրի, դա նրանք պաշտոնապես են ասում։
«ԱՄՆ-ից ստացել ենք հանքային ռեսուրսների վերաբերյալ նոր համաձայնագրի նախագիծը, որը տարբերվում է նախորդից»,- ասել է Ուկրաինայի նախագահը։
Զելենսկին կրկին հայտարարել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խաղաղություն չի ցանկանում։ Նա ասել է, որ Պաշտպանության նախարար Ռուստեմ Ումերովը շուտվ կմեկնի ԱՄՆ՝ ապացույցներով, որ Ռուսաստանն է խախտում հրադադարի մասին պայմանավորվածությունները։

Ukraine does not recognize US military aid as debt
Ukraine does not recognize US military aid as debt. Ukrainian President Volodymyr Zelensky announced this. He also noted that the US will no longer provide free assistance to Ukraine; this is what they officially say.
“We have received a new draft agreement on mineral resources from the US, which is different from the previous one,” the Ukrainian president said.
Zelensky once again stated that Russian President Vladimir Putin does not want peace. He said that Defense Minister Rustem Umerov will soon leave for the US with evidence that Russia is violating the ceasefire agreements.