«Էր Ռիադի բանակցությունները այդքան էլ արդյունավետ չէին». Կարասին
ՌԴ Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերի հանձնաժողովի ղեկավար Գրիգորի Կարասինը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններն Էր Ռիադում այնքան էլ արդյունավետ չեն անցել, սակայն միամտություն կլիներ բեկում ակնկալել:
Նա հաստատել է, որ հանդիպմանը քննարկվել է ՌԴ-ի մուտքը նավահանգիստներ, գյուղմթերքների արտահանման և «Ռոսսելխոզբանկը» Swift-ին միացնելու հարցերը: Նրա խոսքով՝ «ամերիկացիները դրան հանգիստ են վերաբերել»․
«Գլխավոր խնդիրը, որը դրված էր այդ հանդիպմանը, Սև ծովում նավագնացության անվտանգությունն էր, մեր նավատորմի համար գյուղմթերքի արտահանման համար նավահանգիստներն օգտագործելու հնարավորության վերականգնումը, «Ռոսսելխոզբանկի» համար SWIFT համակարգի վերականգնումը։ Ահա հարցերի այս համալիրը հնչեց, որին ամերիկացիները հանգիստ վերաբերեցին»,- ասել է Կարասինը։
Կարասինը հավելել է, որ ԱՄՆ ներկայիս թիմի հետ «սկզբունքորեն կարելի է աշխատել»: Նա ենթադրել է, որ նման հանդիպումները կշարունակվեն, իսկ ռուսական բանակցային խմբի ղեկավարությունը նոր խնդիրներ կդնի իր առջև:

"The Riyadh negotiations were not very effective." Karasin
Grigory Karasin, the head of the Russian Federation Council's International Affairs Committee, said the talks with the United States in Riyadh were unproductive. Still, it would be naive to expect a breakthrough.
He confirmed that the meeting discussed issues such as Russia's access to ports, the export of agricultural products, and the integration of Rosselkhozbank into Swift. According to him, "the Americans took it calmly."
"The main issue raised at that meeting was the safety of navigation in the Black Sea, the restoration of the possibility for our fleet to use ports to export agricultural products, and the restoration of the SWIFT system for Rosselkhozbank. This is the set of questions raised, to which the Americans took a calm attitude," Karasin said.
Karasin added, "It is possible to work with the current US team." He assumed that such meetings would continue and that the Russian negotiating team's leadership would set new tasks for itself.