Թրամփը սկսել է հասկանալ, որ Կրեմլն իրեն հիմարի տեղ է դրել. The Telegraph
Բրիտանական պարբերականը հայտնում է, որ Թրամփը երեքշաբթի օրը Newsmax ծրագրի հաղորդավար Գրեգ Քելլիի հետ զրույցում ընդունել է, որ Ռուսաստանը, հավանաբար, ժամանակ է ձգում։ Նա հավելել է, որ ինքն էլ է նման մարտավարություն կիրառել իր բիզնես կարիերայում:
Թերթի տվյալներով՝ այս հայտարարությունը կարելի է դիտարկել որպես Թրամփի կողմից Պուտինի գործողությունների ըմբռնում: Բացի այդ, ԱՄՆ-ն հրաժարվել է հանել պատժամիջոցները ռուսական որոշ բանկերի նկատմամբ, և, թեև, դա չի համարվում կոշտ միջոց Ռուսաստանի դեմ, սակայն հասկացվում է, որ «բարեկամական մթնոլորտը տեղը զիջել է կոշտ առևտրին»:
Պարբերականը հայտնում է, որ Ուկրաինայում խաղաղության համաձայնագրի գործընթացը հայտնվել է երկու կրակի՝ «Թրամփի անհամբերության և Պուտինի մեծամտության» արանքում: Միևնույն ժամանակ, Պուտինը, հավանաբար, թերագնահատում է Թրամփի բռնկուն բնավորությունը, վիրավորանքների հանդեպ նրա զգայունությունը և ձեռքում գտնվող տնտեսական ու ռազմական հզորությունը:

Trump is beginning to realize that the Kremlin has made a fool of him: The Telegraph
The British newspaper reports that Trump admitted on Tuesday in an interview with Newsmax host Greg Kelly that Russia is probably stalling. He added that he has used similar tactics in his business career.
According to the newspaper, this statement can be seen as Trump’s understanding of Putin’s actions. In addition, the United States has refused to lift sanctions on some Russian banks. Although this is not considered a strict measure against Russia, it is understood that “the friendly atmosphere has given way to tough trade.”
The newspaper reports that the peace agreement process in Ukraine has found itself caught between two fires: “Trump’s impatience and Putin’s arrogance.” At the same time, Putin probably underestimates Trump’s fiery character, sensitivity to insults, and the economic and military power at his disposal.