«SWIFT-ին միանալը կախված է Ռուսաստանի գործողություններից». Բեսենտ
Ռուսական բանկերի հնարավոր միացումը SWIFT միջազգային բանկային համակարգին կախված կլինի Ռուսաստանի իշխանությունների գործողություններից: Այս մասին Fox News-ին տված հարցազրույցում հայտնել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Բեսենտը։
Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք ԱՄՆ-ի համար ընդունելի են Սև ծովում հրադադարի համար Ռուսաստանի առաջ քաշած պայմանները, Բեսենտը նշել է, որ ՌԴ-ի բոլոր պահանջները «քննարկման փուլում են»։
«Ռուսաստանի ղեկավարության հետագա գործողություններից կախված կլինի, թե պատժամիջոցները կուժեղացվեն, թե կթուլանան: Նախագահ Թրամփը, կարծում եմ, առանց վարանելու կուժեղացնի պատժամիջոցները, եթե դա նրան առավելություն կտա բանակցություններում», - ասել է նա։

US Treasury Secretary Bessent stated in an interview with Fox News that the actions of the Russian authorities will determine whether Russian banks can connect to the SWIFT international banking system.
If Russia's conditions for a ceasefire in the Black Sea are acceptable to the United States, Bessent noted that all of Russia's demands are "under discussion."
"It will depend on the further actions of the Russian leadership whether the sanctions will be strengthened or weakened. President Trump, I think, will not hesitate to strengthen the sanctions if this gives him an advantage in the negotiations," he said.