«ԱՄՆ-ի պատվիրակությունը շատ ուշադիր լսեց մեզ». Կարասին
ԱՄՆ-ի պատվիրակությունը Էր Ռիադում բանակցությունների ընթացքում ուշադիր լսել է ռուսական պատվիրակությանը, տեղեկացրել է միջազգային կոմիտեի ղեկավար Գրիգորի Կարասինը:
«Կուզենայի այդպես մտածել, որ շատ ուշադիր լսում էին մեզ։ Կարող եմ ասել, որ բանակցությունների ամբողջ օրվա վերջում երկու կողմերն էլ սկսել են միմյանց ավելի լավ ճանաչել և սկսել են ավելի ուղիղ, առանց երկիմաստությունների դատողություններ անել», - ասել է Կարասինը խորհրդարանական թերթին տված հարցազրույցում՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք ամերիկյան կողմը բաց է եղել հակամարտության կարգավորման ռուսական մոտեցումները հասկանալու համար։
Սենատորը հավելել է, որ փորձագիտական խումբը կշարունակի աշխատել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ցուցումներով: Նրա խոսքով՝ նոր հանդիպումներ հնարավոր են լրացուցիչ հարցեր քննարկելու անհրաժեշտության դեպքում, սակայն ներկայումս հանդիպումների պլան չկա:

"The US delegation listened to us very carefully." Karasin
The head of the international committee, Grigory Karasin, reported that the US delegation listened attentively to the Russian delegation during the talks in Riyadh.
“I would like to think that they listened to us very attentively. I can say that at the end of the whole day of negotiations, both sides began to get to know each other better and began to make more direct, unambiguous judgments,” Karasin said in an interview with the parliamentary newspaper, answering the question of whether the American side was open to understanding the Russian approaches to the conflict resolution.
The senator added that the expert group will continue to work under the instructions of Russian President Vladimir Putin. According to him, new meetings are possible if additional issues are discussed, but there are currently no plans for them.