Թրամփը նախկինի պես լիովին վստահում է Ուոլցին
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Կարոլին Լևիտը հայտարարել է, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախկինի պես լիովին վստահում է Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցին այն բանից հետո, երբ նա Atlantic-ի լրագրողին անզգուշությամբ միացրել է Եմենին հարվածելու պաշտոնյաների չատին:
«Ինչպես ասել է նախագահ Թրամփը, հութիների վրա հարձակումները շատ հաջող և արդյունավետ են եղել։ Նախագահ Թրամփը շարունակում է լիովին վստահել իր ազգային անվտանգության թիմին, այդ թվում՝ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցին», - ասել է Լևվիտը CNN-ին տված պատասխանում:
Նշենք, որ այս թեմային անդրադարձել է նաև նախագահ Թրամփը՝ հայտնելով, որ ոչինչ չգիտի այդ թեմայի մասին և առաջին անգամ է լսում։

Trump still has complete confidence in Waltz
White House Press Secretary  Karoline Leavitt said President Donald Trump still has complete confidence in National Security Adviser Mike Waltz, despite his inadvertently including an Atlantic reporter in a chat with officials about strikes on Yemen.
"As President Trump has said, the strikes on the Houthis have been very successful and effective. President Trump continues to have full confidence in his national security team, including National Security Adviser Mike Waltz," Leavitt said in a statement to CNN.
It should be noted that President Trump also addressed the issue, saying he knew nothing about it and was hearing it for the first time.