Սաուդյան Արաբիայում ԱՄՆ բանակցությունները Ուկրաինայի և Ռուսաստանի պատվիրակությունների հետ տեղի կունենան միաժամանակ՝ հարակից սենյակներում: Այդ մասին մարտի 20-ին ABC-ին տված հարցազրույցում հայտնել է ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Քիթ Քելլոգը:
«Մի խումբը կլինի մեկ սենյակում, մյուս խումբը՝ մեկ այլ։ Նրանք նստելու են, խոսեն, ճեմեն: Հյուրանոցում մաքոքային դիվանագիտության նման մի բան կլինի, և այդ ժամանակ մենք կպարզենք, թե ինչ դիրքորոշումներ ունեն նրանք»,- ասել է Քելլոգը:
ԱՄՆ-ից հանդիպմանը կմասնակցեն ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայքլ Ուոլցը, պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն և ԱՄՆ քաղաքականության պլանավորման տնօրեն Մայքլ Անտոնը: Նշենք, որ պատվիրակությունների հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 24-ին:

The Russian and Ukrainian delegations will be located in adjacent rooms.
The US talks in Saudi Arabia with the Ukrainian and Russian delegations will take place simultaneously in adjacent rooms, as announced by US President's special representative Keith Kellogg in an interview with ABC on March 20.
"One group will be in one room, the other in another. They will sit, talk, have a chat. There will be something like shuttle diplomacy in the hotel, and then we will find out their positions," Kellogg said.
The US will meet with US National Security Advisor Michael Walz, Secretary of State Marco Rubio, and US Director of Policy Planning Michael Anton. It is worth noting that the delegation meeting will occur on March 24.