Կուրսկում ուկրաինական զորքը շրջափակման մեջ չէ. Reuters
Reuters գործակալությունը, հղում անելով իր աղբյուրներին, հայտնում է, որ ուկրաինացի զինվորները նահանջել են Կուրսկի մարզում, սակայն ռուսական զորքերի կողմից շրջափակման մեջ չեն հայտնվել։ Սա հակասում է ԱՄՆ նախագահ Թրամփի և Ռուսաստանի նախագահ Պուտինի պնդումներին։
Գործակալությունը նշում է, որ անցյալ շաբաթ Սպիտակ տուն ուղարկված ամերիկյան հետախուզության տվյալների համաձայն՝ ուկրաինական զորքերը բախվում են ռուսական ուժեղ ճնշմանը, սակայն շրջապատված չեն։
Չնայած այս տեղեկատվությանը՝ Թրամփը և Պուտինը շարունակում են պնդել Կուրսկի մարզում ուկրաինական զորքերի շրջափակման մասին։

Ukrainian troops in Kursk are not under siege. Reuters
Reuters, citing its sources, reports that Ukrainian soldiers have retreated in the Kursk region but are not surrounded by Russian troops. This contradicts the claims of US President Trump and Russian President Putin.
The agency notes that according to US intelligence data sent to the White House last week, Ukrainian troops are facing intense Russian pressure but are not surrounded.
Despite this information, Trump and Putin continue to insist on the blockade of Ukrainian troops in the Kursk region.