Այս ամենը կախված կլինի նրանից, թե ԱՄՆ-ում որքանով կպարտվի Deep State-ը. Կոբախիձե
ԱՄՆ-ի հետ ռազմավարական գործընկերության վերականգնումը մեր արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններից է։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
«Մենք նախկինում մի շարք հրապարակային հայտարարություններ ենք արել՝ կապված ամբողջությամբ վերականգնելու մեր ցանկության հետ, ռազմավարական գործընկերություն սկսելու մաքուր էջից և ոչ միայն սկսել ռազմավարական գործընկերություն, այլ դա անել կոնկրետ ճանապարհային քարտեզով, որը կարտացոլի կոնկրետ առաջադրանքներ»,- ասել է Իրակլի Կոբախիձեն։
Վարչապետը նշել է, որ ԱՄՆ դեսպանի հետ հանդիպումը եղել է ԱԳ նախարարի նախաձեռնությամբ, և այն կայացել է կարճ ժամանակ անց։
«Ինչ վերաբերում է վրաց-ամերիկյան հարաբերություններին, ապա կա կոնսենսուս, գլխավորն այն է, որ կոնկրետ քայլեր ձեռնարկվեն: Այս ամենը մեծապես կախված կլինի նրանից, թե ԱՄՆ-ում ի վերջո որքանով կպարտվի Deep State-ը»: Դեռևս կան խնդիրներ և Deep State-ի լուրջ ազդեցություն։ Եթե «Deep State»-ին հնարավոր լինի ամբողջությամբ կամ որակապես հաղթել, ապա կարծում եմ, որ այս դեպքում ոչինչ չի խանգարի վրաց-ամերիկյան հարաբերությունների վերակայմանը»,- նշել է վարչապետը։

All this will depend on how much the Deep State is defeated in the US. Kobakhidze
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated that restoring the strategic partnership with the United States is one of our foreign policy priorities.
“We have previously made several public statements regarding our desire to restore it fully, to start a strategic partnership from a clean slate, and not just start a strategic partnership, but to do it with a concrete roadmap that will reflect specific tasks,” said Irakli Kobakhidze.
The Prime Minister noted that the Foreign Minister initiated the meeting with the US Ambassador, which took place shortly after.
“As for Georgian-American relations, there is a consensus; the main thing is that concrete steps are taken. All this will largely depend on how much the Deep State will ultimately be defeated in the United States.” There are still problems and a profound influence of the Deep State. "If it is possible to completely or qualitatively defeat the Deep State, then I believe that nothing will prevent the restoration of Georgian-American relations," the Prime Minister noted.