«Թրամփը պատրաստ է անել ամեն ինչ, որ Իրանը միջուկային զենք չունենա». Ռուբիո
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հարցազրույցում հայտարարել է, որ նախագահ Թրամփը կանի ամեն հնարավորը, որ Իրանը միջուկային զենք չունենա։
«Նախագահը հստակ է հայտնել. նա պատրաստ է ամեն ինչի, որպեսզի թույլ չտա Իրանին երբևէ միջուկային զենք ունենալ։ Նա չափազանց հստակ էր այդ հարցում։ Նա նախագահ է, ով ձգտում է խաղաղության։ Եթե հարցնեիք նրան, նա կասեր, որ կնախընտրեր խնդիրը լուծել դիվանագիտական ճանապարհով՝ առանց պատերազմի»,- ասել է պետքարտուղարը։
Ըստ նրա, եթե այլ երկրներ չմիանան ԱՄՆ-ի այս նախաձեռնությանը, միևնույն է, ԱՄՆ-ն միայնակ կձեռնարկի այս քայլը։
«Մեզ համար անընդունելի է այն աշխարհը, որտեղ Իրանն ու այաթոլլաները՝ այդ կրոնական մոլեռանդները, միջուկային զենք ունեն»,- ընդգծել է Ռուբիոն։

"Trump is ready to do anything to prevent Iran from having nuclear weapons." Rubio
US Secretary of State Marco Rubio said in an interview that President Trump would do everything possible to prevent Iran from having nuclear weapons.
"The president has made it clear that he is prepared to do anything to prevent Iran from ever having nuclear weapons. He has been very clear on that. He is a president who seeks peace. If you asked him, he would say that he would prefer to resolve the issue diplomatically, without war," the Secretary of State said.
According to him, if other countries do not join this US initiative, the US will still take this step alone.
"A world where Iran and the ayatollahs, these religious fanatics, have nuclear weapons is unacceptable to us," Rubio emphasized.