Հունգարիան կրկին արգելափակել է Ուկրաինայի վերաբերյալ ԵՄ գագաթնաժողովի ամփոփիչ փաստաթուղթը
Հունգարիան հերթական անգամ արգելափակել է Ուկրաինայի վերաբերյալ ԵՄ գագաթնաժողովի ամփոփիչ փաստաթուղթը։ ԵՄ 27 երկրներից 26-ը ստորագրել են Բրյուսելում կայացած գագաթնաժողովի ամփոփիչ փաստաթուղթը։ Դրանում ԵՄ առաջնորդները հայտարարել են, որ Ուկրաինայում պահպանել են «խաղաղություն ուժի միջոցով» մոտեցումը։
Փաստաթղթում նշվում է, որ ԵՄ-ն պատրաստ է շարունակել պատժամիջոցների ճնշումը Մոսկվայի նկատմամբ և կշարունակի պահել Ռուսաստանի սառեցված ակտիվները:
Ըստ այդ փաստաթղթի, ԵՄ երկրները կշարունակեն ռազմական օգնություն տրամադրել Ուկրաինային՝ կամավորության սկզբունքով, հաշվի առնելով առանձին պետությունների ազգային շահերը։

Hungary has once again blocked the final document of the EU summit on Ukraine. 26 of the 27 EU countries signed the summit's final document in Brussels. In it, EU leaders stated that they had maintained the "peace through strength" approach in Ukraine.
The document states that the EU is ready to continue imposing sanctions on Moscow and keeping frozen Russian assets.
According to the document, EU countries will continue to provide military assistance to Ukraine voluntarily, taking into account the national interests of individual states.