Թրամփը հայտնել է Զելենսկու հետ «շատ լավ հեռախոսազրույցի» մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը տեղեկացրել է, որ հեռախոսազրույց է ունեցել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ, որը տևել է շուրջ 1 ժամ։
«Շատ լավ հեռախոսազրույց էր։ Քննարկման մեծ մասը նախագահ Պուտինի հետ երեկվա զրույցի վրա էր հիմնված՝ ՌԴ և Ուկրաինայի խնդրանքներն ու կարիքները համակարգելու նպատակով: Մենք ճիշտ ուղու վրա ենք։
Պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյին և Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայքլ Ուոլցին կխմդրեմ ներկայացնել քննարկված հարցերի ճշգրիտ նկարագրությունը։ Այս հայտարարությունը կհրապարակվի քիչ անց»,- սոցցանցում գրել է ԱՄՆ նախագահը։

Trump reports an "excellent phone call" with Zelensky.
US President Donald Trump announced that he had a phone conversation with Ukrainian President Volodymyr Zelensky, which lasted about 1 hour.
"It was an excellent phone conversation. Much of the discussion was based on yesterday's conversation with President Putin about coordinating the requests and needs of Russia and Ukraine. We are on the right track.
The US president wrote on the social network, "I will ask Secretary of State Marco Rubio and National Security Advisor Michael Waltz to accurately describe the issues discussed. This statement will be released shortly. "