Հութիները խոստանում են շարունակել հարձակումները
Հութիների խոսնակ Յահյա Սարին հայտարարել է, որ խմբավորումը երկու հիպերձայնային բալիստիկ հրթիռ է արձակել իսրայելական Նևաթիմ ավիաբազայի ուղղությամբ՝ ի պատասխան Գազայում իսրայելական հարձակումների։ Այդ մասին հայտնում է aljazeera.com-ը։
Սարիի խոսքով՝ գործողությունը «հաջողությամբ հասել է իր նպատակին», մինչդեռ Իսրայելն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ արկը որսացել է նախքան Իսրայելի տարածք մտնելը։
«Եմենի զինված ուժերը կընդլայնեն իրենց թիրախների շրջանակը օկուպացված Պաղեստինում առաջիկա ժամերի և օրերի ընթացքում, եթե Գազայի դեմ ագրեսիան չդադարի»,- ասել է Սարին:
Նա հավելել է, որ խմբավորումը «կշարունակի դիմակայել հանցավոր ամերիկյան թշնամուն և կկանխի իսրայելական նավարկությունը, մինչև ագրեսիան դադարեցվի, շրջափակումը չեղարկվի և թույլատրվի օգնությունը Գազայի հատված»։

Houthis vow to continue attacks
Houthi spokesman Yahya Saree said the group had fired two hypersonic ballistic missiles at the Israeli Nevatim air base in response to Israeli attacks on Gaza, aljazeera.com reported.
Saree said the operation “successfully achieved its target,” while Israel had earlier said it had intercepted the missile before it entered Israeli territory.
“The Yemeni armed forces will expand their range of targets in occupied Palestine in the coming hours and days if the aggression against Gaza does not stop,” Saree said.
He added that the group “will continue to confront the criminal American enemy and prevent Israeli shipping until the aggression stops, the blockade is lifted, and aid is allowed to reach the Gaza Strip.”